Standardutgaven er tilgjengelig i to forskjellige størrelser: 9,7 m³ og 11 m³. Velger du 11 m³ varerom har man mulighet for tre forskjellige batteripakker (51,5 kWh, 72 kWh og 88,55 kWh), velger du 9,7 m³ varerom har man mulighet for to forskjellige batteripakker (51,5 kWh og 72 kWh). Den leveres med et tøft og stilrent utseende, et høyt komfortnivå og en imponerende sikkerhetspakke.
Bernhard Jahnsen, salgssjef i Maxus Norge, forteller at det allerede før ankomst er forhåndsolgt hele 300 biler, og det forventes levert 1.000 biler til Norden i løpet av 2021.
– Det er flere og flere bedrifter som krever en grønnere linje. Både store bedrifter, stat og kommune setter stadig større fokus på miljøet, og krever nå at deres leverandører skal kjøre elektrisk. I tillegg er det mye penger å spare ved å gå over til elektrisk drift. Det er store flåter som skal byttes ut i tiden fremover og Maxus er med på denne spennende utskiftingen, forteller Jahnsen.